Tajemství zahrad podle Feng Shui

Zahrada podle Feng Shui se rodí, nelze ji vytvořit obratem. Potřebuje růst, vyvíjet se a stárnout, aby získala svoji osobnost a svoji jedinečnou atmosféru.

 

Proč by zahrada měla být podle Feng Shui?

  • Má zajímavý vzhled a jedinečnou atmosféru
  • Je v ní soulad potřeb člověka i přírody
  • Své uživatele léčí, uvolňuje a celkově harmonizuje
  • Pozitivně působí na své okolí a tedy i na dům
  • Nenudí - svým vzhledem bude živá a zajímavá v každém ročním období (bazén umístěný přímo před francouzským oknem v obýváku může v zimě nudit…)

Bývá lehce k rozeznání podle své jedinečné atmosféry i vzhledu. Základním rysem takové zahrady je moment překvapení – její členění a celkové pojetí mají v každém okamžiku zprostředkovat objevování nového.

Nezbytnou součástí takové zahrady je využití prvku vody (i sebemenší plochy), dalším charakteristickým rysem jsou zvlněné cestičky, využití terénu ke zvýraznění dramatu odhalování a momentu překvapení, zátiší pro odpočinek, část architektonická i koutek divoké přírody a mnoho dalšího.

 

Vyhovíte přírodě, ona vyhoví vám

Při vytváření zahrady podle Feng shui je prvořadé vyhovět přírodě! Jedná se o náročné postupy sladění přírodních zákonitostí s potřebami člověka. Jde o to, aby zahrada fungovala jako přírodní prvek a přitom vyhověla člověku a jeho požadavkům jednak na její využití (koupání, zahradničení, dětské hřiště, atd.), ale i estetickým nárokům a představám.

Když to vyjádřím jednoduchými slovy a s humorem – pro umístění kompostu/hnojníku má svoje pravidla příroda sama (ne na slunce!), Feng Shui (ne na sever!), způsob využívání zahrady a praktičnost (ne v blízkosti domu a nejlépe na druhý konec zahrady!) a konečně i estetické hledisko (jen ne pod okna!).

Pro zahradu navrženou podle Feng shui bude samozřejmě platit mnoho pravidel platných v klasické zahradní architektuře, která se běžně praktikuje u nás.

Z metod používaných ve Feng Shui lze v zahradě uplatnit:

Ovlivnění kvality toku energie

Škola formy

Škola kompasu

Ba Zhai v exteriéru

 

Cena studie zahrady podle Feng Shui

 

Poradenství

Cena

Cena

 

Feng Shui zahrady

3 000 Kč/ do 500 m2

5 000 Kč/ do1000 m2

individuální cena/ nad 1000 m2