Feng shui domu: aplikujte pravidla již při studii domu

Plánujete stavbu domu? A chtěli byste uplatnit ve svém domě pravidla Feng Shui a zdravého bydlení? Vaše první kroky by měly směřovat k poradci Feng Shui, protože pak vstoupíte do fáze projektu s jasnou vizí a vyhnete se tak jeho zbytečnému předělávání.

Současná praxe je taková, že investor zpravidla přichází k poradci s již vyhotovenou studií či projektem, což zpravidla vede k tomu, že se případnými změnami a zásahy zvyšuje časová a finanční náročnost takové studie nebo projektové části stavby.

Přijďte s čistým papírem

Pokud tedy plánujete stavbu podle Feng Shui, přijďte s čistým papírem a s představou o velikosti a typu domku, počtu místností, sestavou budoucích obyvatel, včetně pejska a kočičky, a adresou. Vše ostatní, jako materiály, tvary, technické zabezpečení domu, dispozice místností, umístění a případné natočení domu na pozemku můžeme řešit spolu v rámci studie domu.

Plánování stavby domu probíhá ve 3 stupních:

1. Posouzení pozemku a návrh umístění domu na pozemku

   viz Feng Shui pozemku

 

2. Studie domu

V rámci studie domu spolu vyřešíme tvar domu, dispozice místností, vhodné materiály, vytápění, osvětlení, umístění postelí (zdravá ložnice a dětský pokoj), umístění sedačky, pracovních stolů, základní návrh kuchyně, zohledňují se lidé v prostoru, jejich vhodné směry a orientace do světové strany.                        

Ve studii se využívají pravidla a metody Feng Shui (Škola formy, Toky energií, Škola kompasu, metoda Ba Zhai, Létající Hvězda) a principy zdravého bydlení.

Ve studii se automaticky zohledňují toky energie na pozemku kolem domu, přístupové cesty a předzahrádka. Zahrada se ale řeší již samostatně- viz Feng Shui zahrady.

Chci vypracovat studii

 

3. Interiér domu podle Feng Shui

Při vytváření interiéru podle pravidel Feng Shui a zdravého bydlení se pracuje s úpravou toku energie pomocí rozmístění nábytku, osvětlení, dekorací, rostlin a barev. Součástí studie je návrh barevnosti interiéru (podle klienta, metod FS a vyvážení jin/jangových energií. Dále studie obsahuje uplatnění principů zdravého bydlení v interiéru, harmonizace koupelny a WC, dále podpora oblastí života pomocí symbolů a dekorací.

 

4. Spolupracuji s architekty i projektanty

Klient se může rozhodnout, jak obsáhlé Feng Shui pro svůj dům zvolí a potom se cena řídí dohodnutými službami. Spolupracuji jak s projektantem nebo architektem vybranými klientem, tak mohu doporučit člověka nebo firmy, se kterým dlouhodobě spolupracuji. Jedná se o lidi (často mé žáky) a firmy, které jsou nakloněné Feng Shui a mají vztah ke zdravému bydlení, ekologii, alternativním zdrojům energie a s holistickým přístupem k člověku a jeho životnímu prostředí.

 Chci vyladit interiér

 

Feng Shui na míru 

Prostor můžeme uzpůsobit a vyladit tak, aby své obyvatele z dlouhodobého hlediska harmonizoval a ozdravoval. Jedná se o velmi složitou a vysoce sofistikovanou část Feng Shui, v níž se pro konkrétní lidi hledají nejvhodnější sektory v prostoru, barvy, materiály, polohy postelí a pracovních stolů, vybírají se sektory nebo místnosti sourozencům, propojují partneři, rodiče a děti, dále se určuje přesná orientace celého domu, rozmisťují jednotlivé místnosti, určuje místo pro hlavní vstup, atd.

K tomu je mimo jiné nezbytné provést astrologický rozbor 4. Pilíře, kde zjistím, jaké prvky – tedy barvy, materiály, speciální doplňky, světové strany, a tak dále, je konkrétním lidem třeba doplnit, aby se uvedli do rovnováhy. A pro vzájemné propojení členů rodiny je třeba zpracovat takzvanou korelační astrologii. Viz Taoistická astrologie

Chci Feng Shui na míru

 

Vytvořím Feng Shui studii i v již hotovém a zařízeném domě

Studie Feng Shui již postaveného domu zahrnuje ovlivnění a úpravu bezprostředního okolí domu, a tím se ovlivňuje kvalita vnějšího prostředí, které na dům působí. Jedná se především o úpravu přístupu k domu, o oblast před vstupem a ve vstupu, o ochranu domu před okolními nežádoucími vlivy, jako je rušná silnice, restaurace, hřbitov, a tak dále. Posuzuji také celkový vzhled domu a jeho atmosféru.

Studie Feng Shui již zařízeného interiéru je obdobná jako studie nového interiéru. Používají se stejné metody Feng Shui a principy zdravého bydlení, jen se musí zohlednit stávající vybavení. Provádí se více úpravy a nápravy (harmonizace), pracuje se s dekoracemi a symboly, posouvá se nábytek, a pokud klient sám nechce, tak se nebourá!

Cena studie Feng Shui postaveného a zařízeného domu je stejná jako v případě studie plánovaného domu. 

Chci Feng Shui na míru

 

Poradenství

Cena

Cena

 

Studie domu

15 000 Kč/do 100 m2

20 000 Kč/do 200 m2

25 000 Kč/ nad 200 m2

Studie interiéru domu

10 000 Kč/ do 100 m2

15 000 Kč/do 200 m2

20 000 Kč/ nad 200 m2

4 Pilíře osudu a Šťastné pilíře osudu

1 500 Kč/osoba

 

 

Korelační (vztahová) astrologie

1 500 Kč/2 osoby pro Feng Shui studii

 

 

Nalezení šťastného prvku léku

500 Kč/ osoba