Podle Feng Shui můžete upravit i již zařízený interiér

Nebojte se, že budeme bourat! Barva, světla, dekorace, rostliny, rozmístění nábytku jsou nejdůležitější momenty úpravy již zařízeného interiéru....

Pomocí Feng Shui můžeme zharmonizovat a vyladit i zařízený prostor, aniž by klient musel bourat, přestavovat nebo zcela změnit vybavení. S rostoucí praxí se mi neustále rozšiřují i nápady, možnosti a invence, jak prostor upravit tak, aby bylo spokojené Feng Shui i klient. Fantazii se meze nekladou.

Samo Feng shui disponuje nejen velkou škálou pravidel a metod, ale současně i celou řadou nápravných prostředků. Jedním z nejmocnějších prostředků, které ovlivňují harmonii a energetickou kvalitu prostoru, jsou barvy. Vědci dokázali, že barvy ovlivňují nejen psychiku lidí, mají i přímé dopady na jejich zdraví. S dlouhodobého pohledu to spolu souvisí, barvy totiž mohou zvýšit a snížit typ, vyvolat slinění, podpořit agresivitu nebo naopak uklidnit… A hlavně ovlivňují naše podvědomí.

 

Barvy dokáží napravit a doladit každý prostor

Použitím vhodných barev lze prostor doladit podle světových stran, tedy podle Školy kompasu, a tím lze harmonizovat i oblasti života, jako je Zdraví, Prosperita, Partnerství, atd.  Barvy se jako nápravný prostředek používají i ve Feng Shui na míru, kde se podle zpracovaného Šťastného prvku (Taoistická astrologie) doporučují k doplnění osobních energií lidí v prostoru nebo i k harmonizaci jejich vztahu, například v ložnici.

Například, v astrologickém rozboru se ukáže, že dítěti chybí prvek KOV a naopak má mnoho prvku DŘEVA. A tato skutečnost má i fyzické projevy – dítě se projevuje příliš aktivně, chaoticky a nesoustředěně. Vibrace KOVU představuje řád, přesnost, autoritu, čistotu, a tak dále. Řešením může mimo jiné být, že se dítěti cíleně do jeho blízkosti zvolí barvy s vibrací KOVU, použije se kovová zvonkohra, atd.

 

K doladění pomůže i osvětlení, rostliny a dekorace

Jiným příkladem může být propojení manželů pomocí barvy – nejlépe v ložnici. Toto propojení lze provést ve více rovinách, např. v komunikaci, emocích, dominanci, inteligenci… Další možností, jak doladit prostor podle Feng Shui jsou světla, lampy, a jiná osvětlovací technika. Tímto způsobem ovlivníme nejen atmosféru a dynamiku prostoru, ale především toky energií a jejich „čistotu“.

K doladění nám mohou pomoci i rostliny, obrazy a jiné dekorační předměty, tkaniny, doplňky a symboly, a tak dále. S praxí se mi neustále rozšiřuje škála „triků“ k docílení nápravy různých podle Feng Shui ne zcela vhodných situací v již zařízeném prostoru. Za velmi cenné považuji poradenství v oblasti zdravého bydlení, které lze uplatnit v jakémkoliv interiéru.

 

Jak se vlastně pozná interiér podle pravidel Feng Shui?

Na první pohled nemusíte nic rozpoznat, na stylu nezáleží (babička nebo moderna), záleží na jeho atmosféře, na energetickém vybalancování a na jeho zdravotní nezávadnosti. Jednoduše se v něm budete cítit uvolněně a příjemně. Navíc prostor vyladěný podle Feng Shui z dlouhodobého hlediska podporuje vitalitu a prosperitu svých obyvatel.