Ing. Andrea I. Gheorghe, *1960 Brno

 

Osobní motto:

Feng shui je cesta. Cesta k harmonii, zdraví a prosperitě.

 

K Feng Shui mě přivedl sen z dětství

Když jsem byla malá, nepřála jsem si být zpěvačkou, doktorkou, ani jsem netoužila po slávě. Po večerech jsem snila o stroji času a o tom, jak se vrátím do doby úsvitu lidstva a předám našim předkům dovednosti dnešní doby, kterou jsem považovala za úžasně vyspělou. Sen se mi vyplnil, ale tak nějak naopak....

Sice jsem se vrátila o 6 000 let zpět, ale byla jsem to já, kdo se musel krok po kroku učit umění vysoce vyspělé kultury, která byla v přístupu k životu a světu v mnoha ohledech moudřejší a vyspělejší než ta dnešní.

Dnes využívám a uplatňuji tyto tisíceleté moudrosti v poradenství, v návrzích a tvorbě interiérů, ve studiích domů a zahrad, v přednáškách, ale i v soukromém životě. A protože se vše vyvíjí, vybrala jsem i to nejlepší ze znalostí a zkušeností současné moderní doby a celý systém nazvala "Zdravé bydlení".

 

Feng Shui je mým celoživotním studiem

Učení a přednášky se staly mou životní láskou a naplněním. Za to velmi děkuji Mistrovi Liu Čengovi a Rogeru Greenovi, kteří ve mně probudili jiskru a díky nimž mám v sobě touhu vnášet světlo do informačního šumu kolem Feng Shui a vést studenty ke kvalitním vědomostem a informacím, které jim umožní používat Feng Shui v celé jeho šíři a působení na kvalitu života člověka.

Studovat Feng- Shui jsem začala v roce 1988 a vybrala jsem si ty největší kapacity v oboru - Liu-Chenga, mistra Taoistického Feng Shui, se kterým spolupracuji dodnes. Věnovala jsem se také Geomantii, Taioistické kosmologii, Tradiční čínské medicíně, Taoistickou astrologii a Intuitivnímu Feng Shui u Evy Joachimové.  Vystudovala jsem Evropskou školu Feng-Shui u Rogera Greena. V soukromí se věnuji Tai-ti.

 

Přehled studií Feng Shui
                                                                           

1988 – 1991       Taoistické FENG SHUI mistr Liu Cheng - Wien                   

1991 – 2000       Taoistické FENG SHUI poradenství – Wien

2000 – 2002       Škola Geomantie Radomír Novák – Brno

2001 – 2003       Taoistická kosmologie, Tradiční čínská medicína, Astrologie, Intuitivní Feng Shui– Eva Joachimová - Brno/Praha

2002......            Evropská škola Feng Shui – Roger Green - Praha

                         Posvátná Geometrie – Dan Winter -  Praha

                         Bioarchitektura – Michael Rice - Brno/Zelená hora

                         Geomantie – Marko Pogačnik, Pavel Kozák, Jan Tajboš

                         Živá krajina – Margot Ruiz – Austria

2003 – 2005       Feng Shui obchod v Brně v Domě pánů z Lipé.

2003 až doteď     Poradenství Taoistického Feng Shui

2012                  Dokončení certifikovaného studia designu a interiérové tvorby na škole AVE ART v Brně

 

V roce 2006 jsem založila Školu Feng Shui Brno

Moudrost a vědění, které jsem se naučila, předávám nyní ve škole Feng Shui Brno dál. Snažím se ve studentech probudit stejnou jiskru, nadšení, touhu a zvídavost, protože právě toto je hlavní hnací silou každého studenta.

Od roku 2006 se pravidelně vždy v říjnu otevírá nový ročník Školy Feng Shui Brno, od roku 2010 se studium Feng Shui a Zdravého bydlení ještě rozšířilo o Taoistickou astrologii 4 pilíře a Šťastné pilíře osudu.

Jedná se o českou školu Feng Shui, kde se studenti Feng Shui naučí čínskou taoistickou metodiku uplatňovat v našich západních podmínkách. Po zakončení studia získáte Feng Shui certifikát, který je určený pro všechny profese od 16 let.

Průběžně pořádám semináře, kurzy, přednášky a školení Feng Shui po celé ČR. 

 

Spolupráce

V současné době spolupracuji s architekty a projektanty, firmami a lidmi se vztahem ke zdravému bydlení, ekologii, alternativním zdrojům energie a se vztahem k holistickému přístupu k člověku a jeho životnímu prostředí,  s lékaři zabývajícími se kromě své západní lékařské kvalifikace i alternativami jako je Tradiční čínská medicína, akupunktura, homeopatie, naturopatie a s odborníky na speciální masáže, psychoterapii, ...

 

Další spolupráce

Feng Shui Mistr Liu Cheng 

 • mistr Feng Shui, Čína/Rakousko
 • Tradiční taoistické Feng Shui

Eva Joachimová

 • lektor a odborník TČM
 • Taoistická astrologie a kosmologie
 • Feng Shui
 • autorka knih Cesta bílého jeřába, Revitalizace, Rakovina – země neznámá, atd.
 • www.joachimova.cz

Roger Green

Daniel Winter

 • vědec a odborník na posvátnou geometrii
 • jeden z nejdynamičtějších myslitelů dneška 
 • www.goldenmean.info

Michael Rice

 • Irský architekt, člen The Royal Architect´s Academy of Ireland
 • odborník na posvátnou geometrii a Bioarchitekturu
 •  www.michaelrice.com