Celoroční studium Feng Shui

 

Čemu se věnujeme ve škole Feng Shui Brno?

Součástí studia Školy Feng Shui je Taoistická kosmologie, teoretická část Feng Shui, Škola formy a její metody a Feng Shui praxe. Dále se učí podstata vytvoření Zdravého bydlení pomocí zdravých materiálů, zdravého osvětlení, zdravých technologií.

 

Naučíte se správně rozmístit nábytek i pracovat s barvami

Probereme spolu problematiku geopatogenních zón a jak minimalizovat elektrosmog v interiéru. Po absolvování první části studia zvládnete vytvořit zdravé bydlení, správně rozmístit nábytek v prostoru, ovlivnit toky energie a vyrovnat jin-jangovou energii. Ve vaší domácnosti zharmonizujete jednotlivé místnosti podle principu Feng Shui a účinně využijete barev a prostorových efektů. Těšit se můžete také na základy Tradiční čínské medicíny (TCM), Geomantie a Numerologie.

Feng Shui je natolik obsáhlé, že jej nelze předat za víkend, dokonce ani za několik víkendů. Já sama jsem studovala roky a stále se učím. Feng Shui je pro mě umění a cesta.

Ve staré Číně se chlapeček od malička učil od tatínka doktora formou pohádek, potom jako junior pomáhal tatínkovi v praxi, později se šel jako mladík učit do světa k jiným doktorům a nakonec se jako zralý muž stal vedle svého starého otce doktorem a později převzal jeho praxi.

 

Od školy kompasu až po Feng Shui pro osobní rozvoj

V další části studia se naučíme Škole kompasu, Horoskopu prostoru a Harmonizaci prostoru a lidí v jejich prostoru. Čeká vás více praxe a pronikneme hlouběji do jednotlivých metod Feng Shui. Probereme spolu témata jako Feng Shui v podnikání, Feng Shui zahrady, Feng Shui pro děti, Feng Shui a možnosti ovlivňování oblastí života, jako zdraví, osobní rozvoj, partnerství, atd.

Ve Feng Shui je nejdůležitější umění správně vyhodnotit priority, protože ideální dům neexistuje a vždy je třeba někde ustoupit. 

Dobrý poradce Feng Shui se pozná podle toho, že ovládá metody a principy Feng shui, že má dobrou intuici a cit pro design, že umí vyhodnotit priority, umí naslouchat a umí klientovi nabídnout různá řešení tak, aby mohl vzniknout prostor podle přání a vkusu klienta.

Vyvrcholením studia Feng Shui ve Škole Feng Shui Brno je studium Taoistické astrologie - 4 Pilíře osudu a Šťastné pilíře osudu. Studenti se naučí nejen poradit klientovi, jak se zharmonizovat, uzdravit a odhalit svůj kompletní potenciál, ale i jak vytvořit dům/byt podle Feng Shui  přímo pro klienta na míru. 

Co je obsahem studia ve škole Feng Shui Brno? Podívejte se rok po roce.

První rok

porozumíte Taoistické kosmologii, seznámíte se s teoretickou částí Feng Shui, s tak zvanou Školou formy a jejími metodami a součástí výuky bude i Feng Shui praxe.

Dále se naučíte základní principy vytvoření Zdravého bydlení pomocí zdravých materiálů, zdravého osvětlení, zdravých technologií, vyzkoušíte si citlivost na geopatogenní zóny a dozvíte se, jak minimalizovat elektrosmog v interiéru. 

Po absolvování prvního ročníku je student schopen vytvořit zdravé bydlení, správně rozmístit nábytek v prostoru, umí ovlivnit toky energie, ví, jak vyrovnat jin-jangovou energii, umí vytvořit a harmonizovat jednotlivé místnosti podle principů Feng Shui a umí pracovat s barvami a prostorovými efekty. V rámci výuky se dozví základy Tradiční čínské medicíny (TCM), Geomantie a Numerologie.

Druhý rok

pochopíte a naučíte se aplikovat Školu kompasu, Horoskop prostoru (Ba Zhai) a Harmonizaci prostoru společně s jeho obyvateli. Ve druhém ročníku je více praxe a hlubší pochopení jednotlivých metod Feng Shui. Probírají se témata jako Feng Shui v podnikání, Feng Shui zahrady, Feng Shui pro děti, atd.

Třetí rok - doplňkové studium

je vyvrcholením Feng Shui studia ve Škole Feng Shui Brno. Studenti se naučí kompletní Taoistickou astrologii - 4 Pilíře osudu a Šťastné pilíře osudu. Naučí se tak nejen poradit klientovi, jak se zharmonizovat, uzdravit a odhalit svůj kompletní potenciál, ale i jak vytvořit dům/byt podle Feng Shui  přímo pro klienta na míru. 

Budu se těšit na setkání s vámi a na společnou procházku životem, jeho možnostmi a novým objevováním...

 

FAQ

Jaké jsou nejčastější otázky studentů?

Podívejte se na nejčastější dotazy našich studentů, třeba mezi nimi najdete i otázky na vaše odpovědi. Pokud ne, tak mi neváhejte napsat, ráda vám odpovím.

Proč je v literatuře a na internetu tolik protichůdných a zmatených informací?

Tuto otázku dostávám nejčastěji v souvislosti s metodou Tříbránovou, kterou sekta Černých čepců v Hong Kongu nazvala metodou Pakua nebo Bagua a při níž se šablona Pakua přikládá na vstup. 

Vysvětlení je jednoduché: Čína byla do 90. let zavřená a do této doby bylo vyvezeno jen velmi málo skutečných a cenných informací o Feng Shui a hlavně jeho metodách. Většina informací pocházela z Hong Kongu, kde došlo ke zneužití Feng Shui pro komerční účely a toto Feng Shui se jako velmi populární rozšířilo do Anglie, USA, Austrálie a Evropy s vlnou New age v 60. letech.

Jedná se o velmi jednoduché Feng Shui, které nebere v úvahu ani skutečné energie, ani světové strany, tedy slunce v interiéru. Toto Feng Shui je velmi snadné k popsání a k popularizaci v knihách. Pochopí jej každý, a proto se k němu uchýlilo i mnoho západních autorů. Pro zábavu v interiéru je dobré, nikoli však k vážnému použití. Za velký kotrmelec a pro odborníky úsměvné se rovněž považuje použití obou škol dohromady – Školy kompasu a metody Bagua/Pakua, tedy naráz v jednom interiéru. 

Jak se pozná dobrý poradce Feng Shui?

Vždy se podívejte, kde daný poradce studoval a jak dlouhou má praxi, protože to je ve Feng Shui nesmírně důležité!  Ve Feng Shui je každá práce naprosto jedinečná, tak jako jsme my lidé každý jiný a jedinečný. A praxe přináší růst a zpětnou vazbu. A samozřejmě vám musí poradce sedět jednoduše lidsky.

Jakým způsobem vyučuji?

Ve Škole Feng Shui Brno vás provedu postupně krok po kroku tímto nádherným učením od základů až po vrcholné metody. Uvidíte, jak všechno se vším souvisí a jak jsou jednotlivé energetické roviny spolu propojeny a jak na sebe navazují. Naučíte se přesně poznat, na jaké úrovni Feng Shui se přesně nacházíte, zda je třeba pro vytvoření harmonie pohnout nábytkem, změnit barvu, umístit dekorační předmět nebo symbol anebo třeba změnit osvětlení interiéru.

Zvládnete poradit klientovi, jak zlepšit různé oblasti života, jak dosáhnout lepšího zdraví, prosperity, jak komunikovat s rodinou…  

Absolventi Školy Feng shui Brno se naučí harmonizovat stávající interiér, vytvořit nový interiér podle principů Feng Shui a designu a vypracovat základní studii domu podle Feng Shui a logiky bydlení. A mnoho dalšího, ale to se již přijďte přesvědčit sami. 

Další otázky možná vyplynou z praxe…

Budu se těšit na setkání s vámi a na společnou procházku životem, jeho možnostmi a objevováním nových pohledů na náš svět.