Obsah studia ve škole Feng Shui Brno

První rok

Probírá se Taoistická kosmologie, teoretická část Feng Shui, Škola formy a její metody a Feng Shui praxe. Dále se učí podstata vytvoření Zdravého bydlení pomocí zdravých materiálů, zdravého osvětlení, zdravých technologií, učí se problematika geopatogenních zón a jak minimalizovat elektrosmog v interiéru. Po absolvování prvního ročníku je student schopen vytvořit zdravé bydlení, správně rozmístit nábytek v prostoru, umí ovlivnit toky energie, ví, jak vyrovnat jin-jangovou energii, umí vytvořit a harmonizovat jednotlivé místnosti podle principů Feng Shui a umí pracovat s barvami a prostorovými efekty. V rámci výuky se dozví základy Tradiční čínské medicíny (TCM), Geomantie a Numerologie.

Velmi mne potěšilo zjištění, že do Školy Feng Shui se přišli podívat lidé ze zvědavosti a zůstali až do konce studia. Byly to převážně ženy, ale sem tam i nějaký muž. Je to pro mne pocta a mám radost z každého architekta/tky a stavaře/ky. Tito všichni lidé pochopili, že Feng Shui je natolik obsáhlé, že jej nelze předat za víkend, dokonce ani za několik víkendů. Já sama jsem studovala roky a stále se učím. Feng Shui je umění a cesta na celý život. Stejně tak, jako se nikdo nestane doktorem tím, že absolvuje seminář. Ve staré Číně byl za mistra považován bělovlasý stařík, který se učil Feng Shui od otce (a ten od svého otce), a který začal s učením zpravidla již v 6 letech. 

 

Druhý rok

Studenti se učí Školu kompasu, Horoskop prostoru a Harmonizaci prostoru a lidí v jejich prostoru. Je zde více praxe a hlubší pochopení jednotlivých metod Feng Shui. Probírají se témata jako Feng Shui v podnikání, Feng Shui zahrady, Feng Shui pro děti, Feng Shui a ženská energie, Feng shui a sexualita.

Ve Feng Shui je nejdůležitější umění správně vyhodnotit priority, protože ideální dům neexistuje a vždy je třeba někde ustoupit. 

Říkám, že dobrý poradce Feng Shui se pozná podle toho, že ovládá metody a principy Feng shui, že má dobrou intuici a cit pro design, že umí vyhodnotit priority, umí naslouchat a umí klientovi nabídnout různá řešení tak, aby mohl vzniknout prostor podle přání klienta a nikoliv podle rigidní představy poradce.

Třetí rok

je vyvrcholením Feng Shui studia ve Škole Feng Shui Brno. Studenti se naučí kompletní Taoistickou astrologii - 4 Pilíře osudu a Šťastné pilíře osudu a umí tak nejen poradit klientovi, jak se zharmonizovat, uzdravit a odhalit svůj kompletní potenciál, ale i jak vytvořit dům/byt podle Feng Shui  přímo pro klienta na míru. 

Více o jednotlivých metodách se dočtete na stránkách www.fengshui-brno.cz.

 

Otázky, co vás napadnou...

V průběhu studia se mne často studenti ptají, proč je v literatuře tolik protichůdných a zmatených informací. Nejčastěji se ptají na hojně popisovanou metodu Tříbránovou, kterou sekta Černých čepců v Hong Kongu nazvala metodou Pakua nebo Bagua a při níž se šablona Pakua přikládá na vstup. 

Vysvětlení je jednoduché: Čína byla do 90.let zavřená a do této doby bylo vyvezeno jen velmi málo skutečných a cenných informací o Feng Shui a hlavně jeho metodách.. Většina informací pocházela z Hong Kongu, kde došlo ke zneužití Feng Shui pro komerční účely a toto Feng Shui se jako velmi populární rozšířilo do Anglie a USA s vlnou New age v 60. letech. Jedná se o velmi jednoduché Feng Shui, které nebere v úvahu ani skutečné energie, ani světové strany, tedy slunce v interiéru. Toto Feng Shui je velmi snadné k popsání a k popularizaci v knihách. Pochopí jej každý a proto se k němu uchýlilo i mnoho západních autorů. Pro zábavu v interiéru je dobré, nikoli však k vážnému použití. Za velký kotrmelec a pro odborníky úsměvné se rovněž považuje použití obou škol dohromady – Školy kompasu a metody Bagua/Pakua, tedy naráz v jednom interiéru. 

 

Další často kladenou otázkou nejen od studentů, ale i od klientů je, jak se pozná dobrý poradce Feng Shui.

Vždy se podívejte, kde daný poradce studoval - to si každý jistě rád uvede. Také se podívejte, jak má dlouhou praxi, protože ta je ve Feng Shui nesmírně důležitá!  Ve Feng Shui je každá práce naprosto jedinečná, tak jako jsme my lidé každý jiný a jedinečný. A praxe přináší růst a zpětnou vazbu. A samozřejmě Vám musí poradce sedět jednoduše lidsky.

 

Ve Škole Feng Shui Brno provedu své studenty postupně krok po kroku tímto nádherným učením od základů až po vrcholné metody. Uvidí, jak všechno se vším souvisí a jak jsou jednotlivé energetické roviny spolu propojeny a jak na sebe navazují. Studenti budou přesně vědět, v jaké úrovni Feng Shui se nacházejí, a tím budou přesně vědět, zda je třeba pro vytvoření harmonie pohnout nábytkem, změnit barvu, umístit dekorační předmět nebo symbol, anebo třeba změnit osvětlení interiéru. Ve druhém ročníku se naučí poradit klientovi, jak zlepšit různé oblasti života, jak dosáhnout lepšího zdraví, prosperity, komunikace s rodinou, atd. Absolvent Školy Feng shui Brno se naučí harmonizovat stávající interiér, vytvořit nový interiér podle principů Feng Shui a designu a vypracovat základní studii domu podle Feng Shui a logiky bydlení. A naučí se mnohem víc, ale to se již přijďte přesvědčit sami. 

Budu se těšit na setkání s Vámi a na společnou procházku životem, jeho možnostmi a novým objevováním…